Podnikání má mnoho různých druhů založení společnosti. Záleží jen na Vás, co je pro Vás nejlepší a usnadní Vám rozjetí vašich firemních cílů. Už v roce 2021 bylo v České republice 2020 přes 1 milion podnikatelů. Pandemie covidu sice trochu otřásla podnikatelských světem, ale stále se hodnota podnikatelů drží nad 1 milion což je velmi úctyhodné číslo. Založení podnikání je velmi jednoduché. Je potřeba být starší 18 let a zajít si pro živnostenský list na živnostenský úřad. Pokud se obáváte zdlouhavého vyřizování na úřadě, ta Vás určitě mile překvapím. Dobu, kterou tam strávíte můžete počítat na jednotky minut. Jen si nezapomeňte vzít peníze na správní poplatek.

podnikatel

Založení s.r.o.

Pokud máte úvodní rituál na úřadě za sebou je potřeba se rozhodnout jaký druh firmy si založíte. Můžete totiž podnikat jako fyzická osoba podnikající nebo jako právnická osoba. U právnické osoby si můžete založit obchodní společnost. Zkratka je složením slov společnost s ručením omezeným. A co to vlastně znamená?

podnikání

Založit tuto obchodní společnost může pouze jeden vlastník anebo více http://www.lanterna.cz/l-spa/pure-fiji/pure-fiji-unikatni-exoticke-ritualy.aspx vlastníků. A jak je to s minimálním vkladem? Ten je jen 1 Kč. Samozřejmě vklad může být i větší, ale 1 Kč je minimum. Ale toto ještě nestačí, aby se mohla společnost považovat za aktivní. Je potřeba se domluvit na obsahu společenské smlouvy, která u tohoto druhu obchodní společností musí být. S obsahem se pak zajde za notářem a potvrzením u notáře a zapsáním do obchodního rejstříku se považuje s.r.o. za založenou a funkční. Založit Vám společnost mohou pomoci i firmy, které se na tuto činnost specializují. Založení s.r.o. cena se pohybuje od řádek stovek.

Odpovědnost za majetek

Určitě Vás zajímá, jak je to s majetkovou odpovědností u tohoto druhu obchodní společnosti. Na rozdíl od podnikání jako fyzická osoba podnikající u obchodní společnosti společnost ručí za své závazky majetkem společnosti.

Mohlo by se vám také líbit: