Kočárky Lonex patří k oblíbeným sportovním typům dětských kočárků. Vynikají celou řadou předností, v porovnání například s tzv. golfovými kočárky, které přezdíváme jako „golfky“. Co o nich můžeme říci, a jaké jsou tedy jejich skutečné výhody?

Velká kolečka – golfový kočárek se vyznačuje zejména jednoduchou konstrukcí s velmi malými kolečky (dvojkolečky). Malá kolečka však skýtají problém v případě, že se pohybujete po nerovném a členitém terénu. S malými kolečky budete hůře přejíždět přes kamínky, hrbolky a výstupky, přes drobné výmoly, rýhy a podobný obtížnější povrch. Golfky jsou velmi operativní tam, kde je ideální hladká plocha, jako jsou např. nové asfaltové povrchy či dlažba moderních nákupních center, ale na hrbolatějším povrchu to tak snadné nebude. Proto jsou Lonex kočárky univerzálnější a vhodné pro různé chodníky či silnice ve městech i na venkově a není problém se s nimi pohybovat i po trávníku.

starý kočárek

Proti směru jízdy – s golfkami je vaše ratolest umístěna tak, že směřuje čelem ve směru jízdy. Kdybyste však chtěli polohu změnit, abyste se na sebe dívali navzájem do očí, nepůjde to. Toto lze provést právě u sportovních kočárků Lonex.

Sporťák se stříškou – zastihne-li vás v terénu déšť, a bude-li vaše dítě posazeno v golfkách, nepomůže ani pláštěnka, protože se voda snadno dostane na povrch sedačky. U sporťáku Lonex máte k dispozici krycí stříšku a nánožník z polyuretanové „eko-kůže“.

kočárky pro děti

Polstrování – pohodlí dítěte je nesrovnatelně lepší u těchto výrobků v porovnání s golfkami, golfky jsou jen jednoduché látkové, vhodné spíše pro krátké pochůzky, zatímco kvalitní sportovní kočárky počítají s větším pohodlím, které zajišťuje odnímatelná vnitřní vložka (stélka), odnímatelné přední madlo, polohovací část pro nohy a polstrované bezpečnostní pásy. Sporťáky Lonex jsou zkrátka ve srovnání s golfkami „vyšší level“.

Mohlo by se vám také líbit: