Pro mnohé z nás byl dříve kokos především symbolem pro Vánoce. Klasická mísa s ovocem, které honosně vévodil ananas a kokos. S kokosem byl ale vždycky trošku problém, protože šel vždycky špatně otevřít a připravit pro konzumaci. Dnes už je situace jednodušší. Kokos si můžeme dopřát kdykoli během roku. Vyřešen je také problém s pracným servírováním. Můžeme si kdykoli koupit nejen celý ořech, ale také sušený kokos ve formě kokosových lupínků, nebo kokos strouhaný. Strouhaný kokos je skvělý také na pečení nejrůznějších kokosových buchet a dezertu, nebo také jenom jako dekorace na již hotovou buchtu. Velmi krásně vypadá, když čerstvý perník potřený čokoládou jemně zasněžíme strouhaným kokosem. Navíc má kokos sladce neodolatelnou vůni.

Kokosový dezert

Velmi oblíbené jsou kokosové chipsy. Jedná se o tenké plátky kokosu, které se skvěle hodí na dochucení kaší, nebo jogurtu. Výborně ale samozřejmě chutnají i jen tak samotné na chuť. Jedná se o zdravější variantu mlsání a také má pro nás kokos velmi dobré benefity. Je to výborný zdroj energie, a to díky svým zdravým tukům. Obsahuje vitamíny skupiny B, vápník, hořčík, fosfor a také vlákninu. Pomůže nám ale také na kvalitu našich vlasů a nehtů. Výborně funguje proti odvápnění kostí a je skvělý pro lidi, které trápí osteoporóza nebo jiné bolesti nohou a rukou.

Kokos

Kokos buď milujete, nebo nesnášíte. V podstatně není nic mezi tím. Pokud jste milovníky kokosu, podívejte se na webové stránky e-shopu Veselá veverka. Zde nabízíme velmi kvalitní kokosové chipsy i ve větších baleních. Samozřejmě v nejlepší kvalitě a za výbornou cenu potvrdit. Lpíme na tom, aby byly naše produkty z kvalitních a ověřených zdrojů. Kromě kokosu samozřejmě nabízíme také velké množství dalších pochutin a oříšků. Hledáte zdravější mlsání k televizi? Tak to jste tady správně. Podívejte se na naši nabídku a vyberte si tu nejchutnější pochoutku pro vás.

Mohlo by se vám také líbit: