Někteří zastánci moderního stylu života tvrdí, že na věku nikdy nezáleží a určuje pouze číslo, které rok co rok narůstá. Ovšem s tím, jaký má člověk vnitřní pocit z ubývání jeho let, to nemá nic společného.
Do jisté míry tomu tak být může, ovšem jsou situace, které pokud nechcete promarnit, musíte brát v potaz skutečnost, kolik vám je let.
matka a kojenec

V mládí by si měl splnit sny každý

Dočkat se toho, že si na své sny přijdete až někdy po šedesátce, se vám samozřejmě stát může, ovšem není nad to, splnit si jich už v mladém věku. Proč? Mladí jedinci žijí především z neskonalé naděje toho, že můžou všechno.
Proto mají vyšší cíle, intenzivnější snahu o to, dostat se k jejich představám – co nejblíže a nepopíratelně mají pořád v očích víru, že se jim to povede.
Z obecného hlediska byste si proto měli jít za tím, o čem sníte do dovršení třicátých narozenin, kdy máte v životě nejvíce elánu a síly, užít si trvání vašich snů naplno!
sfouknutí svíček

Věk na to, založit si rodinu

I když se staví současná doba k tomuto problému poněkud benevolentně, existuje i pravý čas (neboli věk) na to, začít přemýšlet o rodině a v neposlední řadě si ji i udělat. Ženy to mají podstatně těžší než muži, protože přírodě poručit nemůžou. Mnoho žen si je vědomých toho, že pokud se o miminko nepokusí do určitého věku, později se k němu už možná nikdy nedopracují.
Přesná hranice neexistuje, ale ze statistik vyplývá, že nejvhodnější věk na založení rodiny, je v případě ženy 22 – 32 let a v případě muže 25 – 40 let.
senioři při tanci

Nejlepší životní forma

S každým věkem přichází i možnost, užít si jeden rok dle toho, co máte v plánu udělat a kolik máte ještě sil, dotáhnout to dokonce. V mládí je nepopíratelně nejlepší – nepromarnit roky, které byste měli věnovat studiu, sportovní aktivitě a pracovní kariéře.
Rok, který se udává jako ten nejlepší (ať už v životě muže nebo ženy), se zpravidla uvádí jako ten třicátý. Do ty doby, byste měli mít za sebou vše, co je nejlepší stihnout ve vaší nejaktivnější životní formě.
Příchodem dalších let, byste měli poněkud zvolnit nebo alespoň omezit některé aktivity, ve kterých jste ve dvaceti byli přeborníci. To platí i pro váš jídelníček, který si budete muset více hlídat a poněkud méně si začít dopřávat kalorické jídla, které vám váš starší metabolismus už nebude schopný – tak rychle trávit.
Ovšem, i ve starším věku můžete být vitální, plní energie a chuti do života, myslete však na to, že existují hranice, které musíte dodržovat, abyste se dožili vysokého věku a prožili šťastný život plný hodnot, přání a lásky.

Mohlo by se vám také líbit: