Ono se vlastně není nad čím pozastavovat, říkáte si. Prostě jdu dolů, a to je vše.

Jistě, není třeba přemýšlet nad chůzí po schodech. Ale na jimi samotnými snad ano. Není to samozřejmě nic převratného, ale v každém případě je to přinejmenším zajímavé.

Mnoho schodišť má totiž svou historii, mnohá jsou slavná a mnohá jsou něčím výjimečná. Samozřejmě, že si je zde nebudeme jmenovat všechna, ale namátkou vybereme jen jedno a na to se podíváme.

schody

Hodně zajímavé je schodiště v čínském lesoparku, které má přesně 999 schodů. Vedou na poutní místo zvané Nebeská brána. Už ten počet je zvláštní, ale tyto schody jsou zajímavé ještě něčím. Totiž že jsou hodně prudké, a přesto na ně vyjel automobil a dostal se až nahoru. Šlo samozřejmě jen o čistě reklamní, a tudíž i propagační jízdu jisté firmy, která při této akci předvedla svůj vůz. Akce se samozřejmě nepodařila hned napoprvé, a tak se několikrát opakovala, až se to nakonec podařilo.

Nuže jedno auto proslavilo tyto známé schody ještě více. Postaveny byly před mnoha a mnoha léty a takto se setkaly s moderní dobou a moderním automobilem.

Moderní schodiště se asi staví stejnou, nebo hodně podobnou technikou a je otázka, zda by je totéž vozidlo zvládlo. Hodně by záleželo na sklonu a na řidiči. Ale to již pro nás není zajímavé. Pro nás zůstává zajímavé právě jen to moderní schodiště.

Vidíme je všude, kde je třeba. V obchodních domech, v rozhlednách, v panelácích, prostě všude kde jde o to překonat nějaké převýšení. Pokud má někdo bytový dům na patro, musí je tam mít také, leda by uměl létat. Což však prý moc lidí neumí, a tak si schody musí nechat udělat, tedy postavit. Přístup do horního patra tím pádem zvládne i bez létání.

schodiště

Takže vidíte, že i nad schody se dá přemýšlet. Až budete na nějaké hodně dlouhé stoupat, tak si na tento článeček vzpomeňte.

Mohlo by se vám také líbit: