Cíl naší dovolená určuje celá řada nejrůznějších faktorů. Jak je tedy možné, že kroky tak velké části turistů míří do slunné Itálie? Je tomu poroto, že se jedná o zemi, která se zavděčí opravdu každému a každý si zde najde to své. Je jedno, ať už jste milovníkem skvělého jídla, vína, kávy, bot a módy, dechberoucích památek, slunných pláží s jemným pískem, nočního života, klidných procházek, regionálních výrobků anebo třeba rozmanitých a útulných obchůdků. Všechny tyto složky zde najdete! Vybírat si navíc můžete z celé řady turisty oblíbených destinací. Dnes se společně podíváme do jedné z nich, a to konkrétně do Rimini!

Rimini panorama

Než se podíváme této oblasti pěkně na zoubek, vezměme si vše trochu z širšího hlediska, a to konkrétně z toho zeměpisného. Jak jste již jistě pochopili najdete Rimini na poloostrově, který je známý hlavně díky tvaru boty. Konkrétně jej najdeme v provincii, které nese stejné jméno, tedy Rimini. Jedná se o hlavní město Jaderské riviéry, které trvale obývá okolo sto padesáti tisíc obyvatel. Slavnými sousedy jsou například San Maríno, které je vzdálené pouhých deset kilometrů. Kousek za hranicemi celého regionu se navíc začínají vlnit vrchy slavného pohoří, jímž není žádné jiné než Apeniny. Chtěli-li bychom se zaměřit trochu více na čísla zjistíme, že se zde nachází nádherné pláže v celkové délce přesahující patnácti kilometrů, narazíme zde na stovky různých barů a restaurací a v průměru na téměř tisícovku hotelů, které poskytují ubytování turistům, kteří zde zavítají ať už za účelem noční zábavy, protože tímto nočním životem je město proslavené, nebo pro zachovalé a skvostné památky anebo díky již zmíněným plážím. Ještě jednou zajímavostí, kterou vám prozradím před tím, než se vrhneme na výčet míst, které musíte určitě navštívit je, že se zde narodil slavný italský režisér Federico Fellini.

Rimini most

Určitě nejznámější památkou, kterou uvidíte zobrazenou i na většině pohledů je most ještě z období velkého Říma, jež nese jméno Ponte di Tiberio. Jméno je odvozeno od slavného vládce a císaře Tiberia, který panoval v době, kdy byl most vystavěn. Dalším bodem na seznamu by jistě měla být katedrála postavená v gotickém stylu – Tempio Malateta neboli Malatestův chrám, kterému se také jednoduše někdy přezdívá Dóm. Zajímavou může být i dominantní Hodinová věž nacházející se na Náměstí Tří mučedníků anebo socha dalšího velikána, jímž byl Julius César.

Až si zakoupíte letenky do Rimini Levneletenky.cz a ocitnete se na tomto nádherném místě, rozhodně neváhejte a vydejte se na objevnou procházku, která vám poskytne opravdu dechberoucí panoramata.

Mohlo by se vám také líbit: