Z polyetylenu se vyrábí hračky, kuchyňské potřeby, nářadí, sportovní potřeby a mnoho dalších výrobků, ale nejčastěji se s ním setkáme v podobě balicího materiálu. V poslední době je králem mezi těmi všemi fóliemi a pytlíky sáček s uzavíracím jezdcem nebo zipem. Uplatní se na mnoha místech, a jedním z nich je i stěhování. Do velkých pytlů umístíte papírové šanony a dokumenty, obuv a textil a do těch menších nejrůznější drobnosti.

kancelářské sponky

I malé sáčky se uplatní při stěhování

Sáček na zip je ideální prostředek pro bezpečné uložení různých drobností, co se při stěhování mohou někam zakutálet, poztrácet a přijít k úhoně.

Vruty, šrouby, matky – většina nábytku, ať už z dřevotřísky, nebo z masivu, se dnes vyrábí formou stavebnice. Při stěhování je vždy výhodnější postele, skříně, stoly či komody demontovat. Můžete to udělat sami, nebo o to požádat stěhovací firmu, ale mějte při ruce dostatek polyetylenových sáčků na ukládání vrutů, matic, podložek, šroubů, dřevěných kolíčků, lepidla, dýhy atd. Sáčky můžete k nábytku přilepit lepicí páskou, nebo je mít odložené někde, kde si na ně vzpomenete. A nezapomínejte také na návod pro opětovnou montáž. Pokud jej nemáte, pak si pracovní postup zdokumentujte fotoaparátem.

vruty do dřeva

Kancelářské předměty – jako jsou sponky, klipy, magnetky, CD a DVD, díly do sešívačky, děrovačky, lepidla, provázky, nůžky – to vše je v sáčku ve větším bezpečí než v papírové krabici. Výhodou je, že polyetylen je dostatečně měkký, aby všechny tyto předměty objal a zajistil je proti pohybu. V krabičkách se mohou některé křehčí věci poškodit mnohem snáz.

Dětské hračky – plastelína, kinetický písek, skládačky puzzle, korálky, kostičky a spousta dalších drobných dětských her a hraček se tímto způsobem snadno přepraví a zároveň máte příležitost řadu věcí protřídit, uklidit a případně se zbavit toho, co už překáží, nebo s čím si děti již přestaly hrát.

Mohlo by se vám také líbit: