Kdo má bazén, chce, aby v něm měl stále čistou vodu. K tomu používá nejrůznější metody, jako například chemikálie pro úpravu pH, vločkovače, které napomáhají shlukování malých částeček špíny do větších celků, které jsou snadněji vybrat, až po čerpadla s filtry.

Jednou z poměrných novinek na trhu je i vysavač do bazénu https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac. Jak již jeho název napovídá, jeho úkolem je vysát špínu, a to konkrétně ze dna. Funguje na podobném principu jako běžný typ, jen místo vzduchu nasává vodu. Tu následně filtruje a čistou ji vypouští zpět. V podstatě jde tedy o jakýsi přenosný filtr. Jaké jsou ale jeho výhody oproti tomu klasickému?

bazen4

V první řadě zde máme fakt, že jej můžeme podle potřeby přemisťovat. Můžeme jej tedy použít na tom místě, kde je koncentrace nečistot největší. To znamená mnohem efektivnější a rychlejší úklid, než když použijete běžné, napevno zabudované čerpadlo.

Dále není od věci si uvědomit, že bere nečistoty přímo ze dna, zatímco většina klasických typů čerpadel je bere z hladiny. A je třeba si uvědomit, že cokoliv nám do bazénu napadá, po určité době (v závislosti na tom, co to je) klesne ke dnu. K tomu, aby běžné čerpadlo dobře fungovalo, je tedy nutné vodu v bazénu pravidelně vířit. To se obvykle dělá samovolně, když jej používáme.

bazen6

Avšak pokud nastane chladnější období, případně déšť, a my se třeba dva nebo tři dny koupat nejdeme, pak je obvykle nutné vodu zvířit uměle, a to rozhodně není ani zdaleka tak efektivní.

A jaké jsou nevýhody? Předně jako u klasického vysavače je dosah poměrně malý. To znamená, že s ním budete muset projít celou plochu bazénu. Navíc jelikož sbírá nečistoty ze dna, je nutné se vyvarovat zviřování vody, což nemusí být při manipulaci s ním úplně nejjednodušší. Kvůli tomu navíc nemůžete být ve vodě, nýbrž jej musíte opatrně spustit dolů na kabelu. Díky tomu může být obtížné vyčistit střed bazénu.

Zda se jej rozhodnete koupit či nikoliv, je jen na vás. V každém případě záleží hlavně na tom, zda si myslíte, že pro vás bude vhodný. Pokud ano, pak směle do toho.

Mohlo by se vám také líbit: