Kotvičník zemní, latinsky Tribulus Terrestris, se často používá ve farmacii, je také součástí různých potravinových doplňků. Je to jednoletá poléhavá bylina z čeledi kacibovitých, její lodyha může být až 60 cm dlouhá, má řapíkaté vstřícné listy a pětičetný žlutě zbarvený květ.

kotvičník tribulus terrestris

Přibližně od 40 let věku, samozřejmě s přihlédnutím k individuálním vlastnostem jednotlivců, dochází k poklesu tvorby hormonů u žen i u mužů. Provedené studie potvrzují, že pravidelné užívání kotvičníku má pozitivní vliv na tvorbu testosteronu u mužů. Prospívá mužskému tělu v případech, kdy má muž problémy s erekcí, snížený zájem o sex, nízkou produkci spermatu, ztrácí svalovou hmotu i vlasy a naopak dochází k nadměrnému ukládání tuku. Má kolísavou náladu, v důsledku výšeuvedeného ztrácí sebevědomí a celkově se cítí unavený.

Kotvičník pro ženy je prospěšný především tím, že napomáhá tvorbě ženských pohlavních hormonů. S jeho pomocí lze zabránit celkové únavě, nespavosti, úzkostným stavům a depresím, ztrátě vlasů, řídnutí kostí a přibírání na váze. Významně pomůže ženám při nepravidelné menstruaci, ale také při zájmu o sex a neschopnosti dosáhnout orgasmu.

V závislosti na věku, fyzické kondici a způsobu stravování můžeme pozorovat příznivé účinky kotvičníku, především snížení únavy, už po několika dnech. Pomoc při podpoře hormonální činnosti s dalšími pozitivními projevy vyžaduje trochu delší dobu.

žena cvičení zdraví

Další výhodu užívání kotvičníku je, že má i močopudné účinky a tím zajišťuje správnou funkci močové soustavy. Současně čistí krev, posiluje srdce a celkovou imunitu organismu. Jako další pozitivní účinky užívání kotvičníku lze uvést zlepšení dýchání a nervové činnosti, zpevní dásně a zlepší stav dutiny ústní a pokožky celého těla.

Mohlo by se vám také líbit: