Prát se s obezitou svépomoci je hodně složité. Daleko jednodušší a všeobecně lepší je najít odborníka, který by vám s tímto ošemetným problémem pomohl.

Porazte obezitu!

Nadváhu má dneska leckdo a nikoho to většinou příliš nerozčiluje. Jak by také ne, když to obvykle na těle nejde poznat a žádné potíže zdravotního charakteru z toho také neplynou. Je pravda, že mít pár kilogramů navíc skutečně není příliš nebezpečné, ale pokud by se trend tloustnutí měl utužovat, mohlo by se jednat o problém, který by měl být řešen. Nadměrná nadváha či dokonce obezita mohou už pořádně člověka potrápit. Existuje celá řada civilizačních chorob, které je možné získat jen díky tomu, že člověku prostě jen hodně chutná.

Hubnutí

Takovýmto scénářům je rozhodně lepší předcházet. A to nejen vhodným chováním, ale rovněž i pravidelným vážením. Pouze tak poznáte, že přibíráte a budete mít dostatečné penzum času na to zastavit přibírání dostatečně včas. Ideální je si alespoň jednou za dva týdny provést výpočet bmi, který je v mnoha směrech mnohem přesnější než pouhé vážení. K přesnému výpočtu stačí znát jen svou hmotnost, tělesnou výšku a věk.

Změna jídelníčku je nezbytná

Základním problémem u lidí, kteří nabírají na váze, je jídelníček. Ten často bývá značně nevyvážený a plný nezdravých potravin, které sice zdravý člověk může jednou za čas zkonzumovat, ale rozhodně ne je jíst pravidelně. Řeč jen hlavně o sladkém, tučném a přesoleném jídle. Naopak, hodně může pomoci s bojem s tělesnou hmotností konzumace zeleniny, jelikož se po ní prakticky nepřibírá a dokáže zasytit. Rovněž je vhodné si párkrát do týdne dát luštěniny, které jsou rovněž plné minerální látek a vitamínů. Navíc jsou také velmi syté. I maso je možné jíst, ale v omezené míře a jen některé. Optimální jsou třeba ryby.

Měření břicha

V případě, že svůj jídelníček od základů změníte dle předchozího doporučení a ani tak nebudete hubnout, je vhodné navštívit odborníka. Může se jednat jak o obezitologa, tak třeba i o výživového poradce. Je potřeba vše důkladně probrat a zahájit správný proces hubnutí, který vám dokonale sedne.

Mohlo by se vám také líbit: