Podobně jako si volíme praktického lékaře, vybíráme si i toho zubního. Přeci jen, s naším chrupem si náš doktor příliš neporadí, a faktem je, že je potřeba se o něj pravidelně starat, pokud chceme, aby nám dlouho sloužil.

Bohužel, naprostá většina lidí péči o svůj chrup zanedbává. Tím pádem se však naše zuby stávají náchylnějšími k nejrůznějším kazům, ale i poškozením. A když je potřeba je opravit, zajdeme právě za naším zubním lékařem.

zubar3

Je tedy pochopitelné, že je nutné vybrat toho správného. Zvláště ve větších městech jich totiž působí více, a podobně jako u jiných profesí, rozhodně nejsou stejně šikovní. To však sebou přináší otázku, jak najít toho pravého.

Tím prvním, co nás pravděpodobně bude zajímat, je vzdálenost od místa našeho bydliště. I když je totiž doktor sebelepší, nebudeme za ním jezdit přes půl republiky. Například nás tedy zajímá, jaké má zubní ordinace Praha 10, a kdo v nich působí, pokud bydlíme právě tam.

Ovšem ačkoliv vzdálenost rozhodně hraje důležitou roli, neměla by být tím jediným kritériem. Dobré je si vytyčit nějakou oblast a podívat se, kteří zubaři v ní ordinují. Z nich pak můžeme vybírat toho, ke komu budeme chodit.

zubar4

Zde nám samozřejmě záleží i na ceně. Každý z nich si bude účtovat poněkud jiné sazby, a je jasné, že chceme platit co nejméně. Naštěstí naprostá většina z nich má zveřejněn svůj ceník na svých internetových stránkách, takže není příliš obtížné jednotlivé zubaře porovnat.

Avšak ačkoliv je to samozřejmě důležité hledisko, rozhodně by nemělo hrát prim. Tím nejdůležitějším, na co bychom se měli zaměřit, je kvalita poskytované péče. Jak ale poznáme, který je opravdu nejlepší?

Poměrně dobře nám napoví recenze bývalých i současných pacientů. Nedívejte se však pouze na hodnocení, ale čtěte i s čím byli klienti spokojeni, a co jim naopak vadilo. Jen tak si budete moci udělat správný obrázek a dobře vybrat. A věřte, že to je rozhodně důležité.

Mohlo by se vám také líbit: