Každé schodiště by mělo mít svoje zábradlí. Je to z několika důvodů. Zábradlí plní nejenom bezpečnostní funkci, ale samozřejmě také estetickou funkci, která není zanedbatelná. Zábradlí tak doplňuje celkový vzhled bytu či domu. Dnes se vyrábí zábradlí pro vnitřní a venkovní schodiště. Pomocí vhodně zvoleného materiálu můžete zábradlí pojmout jako velkého pomocníka, který vám pomůže doladit interiér či exteriér do určitého stylu, který se vám líbí a ve kterém máte zařízený i nábytek a zbytek bytu.

Schody v interiéru

A jaké že se dnes využívají materiály pro zábradlí na schodiště?

Jsou to například materiály jako je nerezová ocel, tradiční dřevo nebo sklo. Z těchto materiálů se dají vyrábět různé designy zábradlí. Nabídka je opravdu veliká a vy si tak můžete přesně vybrat takové, které odpovídají vašim požadavkům. Nemusíte si tedy vybírat jen trubkové zábradlí, jak tomu bylo dříve. Ale i to má svoje kouzlo a vy si ho tak můžete vybrat i v moderním provedení.

Na balkonové nebo terasové zábradlí se doporučuje použít nerezovou ocel. Ta je téměř bezúdržbová. Materiály lze i kombinovat. Nerezovou ocel, tak lze kombinovat například se dřevem nebo sklem. Můžete si tak zvolit vámi preferovanou kombinaci, která bude vyhovovat účelům daného schodiště.

točité schody

U k.m.k. design si můžete ze široké nabídky vybrat zábradlí na schodiště Kmkdesign do interiéru či exteriéru. Naleznete zde nerezové a skleněné zábradlí. Oba materiály se doporučují jak pro venkovní, tak pro vnitřní schodiště. Můžete si také vybrat balkonové a terasové zábradlí nebo zábradlí na francouzská okna. Můžete se zde podívat a nechat se inspirovat fotografiemi na kterých jsou vyfocené již realizované zakázky. Mohlo by vám to pomoci si lépe představit dané zábradlí i na vašem schodišti.

Pokud si i tak nebudete moci vybrat můžete zkusit napsat a zeptat se na jednotlivé cenové nabídky.

Mohlo by se vám také líbit: