Na celém vztahu bývá obvykle nejkrásnější seznamování. Ten pocit, kdy lítáte na snovém obláčku, a jste si jistí, že tohle je vším, po čem jste kdy toužili. Ona prvotní zamilovanost ale postupem času začíná opadávat, a někdy dříve, jindy později, se vztah může proměnit ponorkovou nemoc, kdy už ti dva nechtějí být neustále spolu, ale vzájemná blízkost je dokonce rozčiluje. Lze se z tohoto stavu nějak dostat, nejlépe vrátit zpátky k počáteční zamilovanosti? Je-li základ vašich citů silný, a máte motivaci, určitě je to možné.

pár ve tmě

Nejprve odstup

Pro začátek je potřeba odstup. Pokud se vzájemně dusíte už jen tím, že jste, nemá cenu to lámat přes koleno, a snažit se to řešit drahou dovolenou, či společnými výlety. V tomto momentě bude skutečně nejlepším řešením, když se jeden z vás na chvíli odstěhuje, abyste se oba konečně mohli nadechnout. Možná se bojíte, že se tak vše rozpadne, ale to se stává jen v případech, kdy už jednomu na druhém vlastně ani nezáleží. Jindy si zpočátku partneři užívají znovu nabyté svobody, baví se s přáteli, a hledají sebe samé. Alespoň do chvíle, než jim dojde, že jim partner vlastně chybí. Po návratu z práce se nemají s kým podělit o zajímavé historky, každý musí dělat vše sám za sebe, a ono začne chybět i objetí, a společné usínání.

Začněte spolu znovu randit

Jakmile si uvědomíte, že vám ten druhý chybí, neberte to jako signál k okamžitém návratu, který by vše vrátil zpět. Nejprve si sepište seznam důvodů, proč to tak cítíte, a pak zkuste pro partnera vytvořit romantické gesto, kterým mu ukážete, kolik pro vás znamená. Poté můžete začít randit, ale nepřehánějte to. Stále potřebujete určitý odstup. Berte to tak, jako byste se znovu seznamovali. Buďte k sobě vzájemně upřímní, a hledejte jen to dobré. Povídejte si, a poslouchejte. 

návrat z lodi

Kdy je čas se vrátit?

Že je správný čas vrátit se zpět poznáte, až když si vše ujasníte. Obnovili jste romantiku a vzájemnou vášeň, ale stejně je potřeba vysvětlit druhému, co vás trápí, co vám na něm vadí, a co byste rádi změnili. To samé dopřejte i jemu, a jeho slova si promyslete. Až když budete ochotní domluvit se na nových pravidlech, a systému fungování vašeho vztahu, bude vhodný čas na návrat. Ani zde však nezahálejte, a snažte se ze všech sil.

Mohlo by se vám také líbit: