Pohyb na trampolínách 305 goodjump.cz vylepšuje náladu tím, že se poměrně rychle do krve uvolní endorfiny, které mohou snížit výskyt stresových hormonů adrenalinu a kortizolu. Toto je jeden z důvodů, proč je toto sportovní náčiní v oblibě, a proč jej někteří lidé popisují jako účinný antistres.

Postavit se stresu vyžaduje důslednost a v tomto směru naštěstí existuje mnoho dalších metod, s nimiž si můžeme vypomáhat, ale je tu ve hře ještě jedna důležitá věc, a sice vaše chodidla. Co mají chodidla společného se stresem?

zahradní trampolína

Citlivá nervová zakončení – možná si dobře uvědomujete, jak slastné a příjemné je působení masérských technik, prováděných na vašich zádech. Rekondiční, sportovní a relaxační masáže se provádí poměrně běžně, ale k těm nejúčinnějším patří masáže reflexní – masáže chodidel. Je to natolik účinná technika, že pomáhá i s léčením civilizačních chorob, je to dáno množstvím citlivých nervových vláken, která jsou propojena se všemi tělesnými orgány. Skákání na trampolíně naboso je svým způsobem obdobou reflexních masáží, a může mít na vaše zdraví rovněž velmi pozitivní vliv.

trampolína s ochrannou sítí

Ploché nohy – ploché nohy výrazně přispívají k chronickému stresu tím, že se tito lidé vyhýbají aktivnějšímu pohybu a sportovním aktivitám, a pokud se více pohybují, provází je nepříjemné bolesti bederní páteře, kolenních kloubů, vazů, hlavy a dalších částí těla. Plochým nohám se dá předejít, anebo je lze léčit právě na trampolíně. Odrazy a dopady na pružnou podložku nutí chodidlo zatínat svaly a tím budovat tolik potřebnou příčnou a podélnou klenbu. Skákání na trampolínách vám v tomto ohledu mohou doporučit i někteří lékaři se zaměřením na ortopedii. Nenechte tedy vaše chodidla zahálet, choďte venku v přírodě na vhodném, nejlépe členitém terénu více naboso a skákejte naboso i na kvalitní a důkladně zabezpečené trampolíně.

Mohlo by se vám také líbit: