Zkuste si představit situaci, že si vybíráte nějaký rekreační pobyt „Last minute“ v tuzemsku nebo v zahraničí, a některý z nich vám tam, jak se říká, „padne do oka“. Bez stravování, s polopenzí, anebo „all inclusive“, zkrátka máte pocit, že jste vybrali dobře. Jedinou podmínkou je sbalit se a vyrazit na letiště, nebo dojet do místa vlastní dopravou, v průběhu zítřejšího dne. Na zabalení věcí a přípravu k odjezdu máte všeho všudy pět hodin času, pokud nepočítáme před cestou vydatný spánek.

vestavěné skříně

S vestavěnou skříní je to v pohodě – pět hodin času na balení věcí, přípravu jídla na cestu a zajištění některých administrativních záležitostí je poměrně dost, pokud máte doma vestavěnou skříň. Tehdy jsou totiž všechny věci na jednom místě, takže jen vytáhnete kufr či batoh nebo sportovní tašku, vyskládáte věci ze skříně na koberec nebo na postel a elegantně je vložíte do zipových sáčků a poté do zavazadla. Máte sbaleno během pětadvaceti minut a zbytek času v poklidu zařizujete to ostatní.

oblečení ve skříni

Bez vestavené skříně chaos a zmatek – s věcmi uloženými na deseti různých místech v bytě je to naprosto odlišné. Nejprve hledáte potápěčské ploutve, kde asi mohou být – tam, nebo tam, prohledáte čtyři skříně a nenajdete je. Pak si vzpomenete, že byste si rádi vzali digitální zrcadlovku, a stejný cyklus se opakuje. Podobný zmatek vás zastihne u hledání plážových bot, slaměného klobouku, tmavých brýlí a dalších předmětů, které nevyužíváte denně. Sice jsou někde v bytě uložené, jen nevíte přesně, kde.

Na příkladu jednoho „Last minute“ zájezdu jsme vám naznačili, jaký význam má vestavěná skříň v Praze (a kdekoli jinde), jestliže ji pojmete tak, aby uvnitř uschovala většinu vašich věcí – na jednom místě, jednoduše a přehledně. Situaci s balením věcí si usnadníte i systémem posuvných dveří, které vám před skříní nepřekáží, a při jejich posunutí máte před očima velkou plochu od stropu až k podlaze.

Mohlo by se vám také líbit: