Jak jednoduše zútulnit váš domov? Kromě různých dekorativních prvků, sladěného nábytku a uklizené domácnosti dělají domov útulným také vůně.

levandule

Možnost, jak se rychle zbavit nežádoucích pachů
Sami to jistě velmi dobře znáte – kolikrát něco smažíte k obědu, další pachy z jídla, lednice apod., zkrátka samé nelibé vůně. Nežádoucích pachů se může ve vaší domácnosti objevit spousty a zkrátka není o co stát, není to vůbec nic příjemného. Mnohdy ovšem nestačí domov jen vyvětrat, kolikrát se nelze zápachů tak snadno zbavit. Pak přicházejí na řadu vonné svíčky, éterické oleje, difuzéry, vonné tyčinky nebo pytlíčky. Každý má přece rád příjemně a nevtíravě provoněný domov. Různých nežádoucích pachů u vás doma se můžete velice snadno zbavit, stačí jen použít ty správné vůně.

Vonné prostředky plní nejen funkci vůně, ale i dekorativní funkci
Voňavé a dekorativní doplňky v podobě různých vonných svíček, difuzérů, vonných pytlíčků, tyčinek a dalších neplní jen svůj hlavní úkol v podobě provonění domácnosti. Zároveň se tyto prostředky stávají také zajímavou dekorací, která může zútulnit váš domov. Můžete je tak různě rozmístit u vás doma, například na skříňky, komody nebo na poličky a barevně si to tak zpříjemnit a zútulnit.
Vůně můžete také využít k odbourání nežádoucího stresu, zklidnění dýchacích cest při nachlazení nebo zkrátka jen k příjemnému uvolnění v případě únavy a k navození plnohodnotného spánku. V takových případech vám nejlépe poslouží aromalampy a různé druhy éterických olejů k tomu určených.

Váš domov plný různých příjemných a nevtíravých vůní si zkrátka zamilujete. Použité vůně u vás doma ovšem musí být pro vás příjemné, nevtíravé a nedráždivé. Jak se říká a jak platí i v jiných oblastech – „všeho s mírou“, takže ani s vůněmi u vás doma byste to neměli přehánět. 

Mohlo by se vám také líbit: