Večerní sklenička vína má mnoho blahodárných vlivů na lidský organismus. Dokonce má víno velmi zdraví prospěšné účinky i na činnost mozku u seniorů. Příznivci tohoto lahodného moku se oproti abstinentům dožívají déle. Na základě studií bylo prokázáno, že ti, co si dají večer sklenku vína, jsou mnohem více odolní a nepodléhají častému onemocnění, zejména různým virům, nachlazení či chřipce.
 červené víno
Je třeba si však pamatovat, že veškeré význačné a zdraví prospěšné účinky se týkají popíjení hodnotného vína. Levná vína v sobě ukrývají nejen vyšší množství konzervačních látek.
 
Proč si dopřát sklenku vína denně?
 

  1. Redukce váhy – možná se to zdá neuvěřitelné, ale je tomu tak, jedná se v případě skutečně jen o jednu sklenku vína, samozřejmostí je suché kvalitní víno, neboť víno v sobě ukrývá velmi málo kalorií, které místo ukládání ve formě tuku se daří rychle spalovat, z tohoto důvodu je víno adekvátní i při dietě.

 

  1. Prevence stárnutí – víno obsahuje látku zvanou resveratrol, která má pozitivní vliv nejen na zpomalení poškozování organismu způsobené věkem, látka je účinným antioxidantem, který tak působí proti volným škodlivým radikálům v těle. Látka resveratrol však disponuje i v rámci prevence před zhoubným bujením buněk a tím tak chrání před vznikem rakoviny.

 

  1. Lepší trávení – ve víně obsažené třísloviny mají povzbuzující účinek na trávení, disponují antibakteriálním účinkem, rovněž působí preventivně před nemocemi z potravy, například před salmonelou.

 sklenice na víno

  1. Záruka dobré nálady – víno má nejen povzbuzující vliv na nervový stystém, dokáže odbourat pocit úzkosti, pomoci od deprese i špatné nálady, poskytne uvolnění těla, duše i mysli.

 

  1. Redukce rizika Alzheimerovy choroby– díky látce resveratrol obsažené ve víně, tímto při konzumaci dochází k prevenci proti vzniku této nemoci, bylo prokázáno, že zde jsou adekvátní dvě sklenky vína, které tak snižují riziko vzniku téměř o jednu třetinu, zatímo nadměrná konzumace alkoholu naopak riziko zvyšuje. Rovněž díky účinné látce resveratrol je pití vína ochranou před kornatěním tepen.

 
Kuřáci pozor! Jestliže kouříte, pak je pro vás sklenka vína doslova lékem. Díky fenolickým látkám jsou ničeny právě zdraví škodlivé látky z cigarety.
 

Mohlo by se vám také líbit: