Přenosné zařízení

Stolní počítač má výhodu v tom, že je to taková stavebnice, takže výměna jednotlivých komponentů je snazší. Obecně i platí, že oprava těchto zařízení je levnější. Zároveň platí, že za stejnou mají vyšší výkon. Proč si tedy vlastně kupovat notebook? Důvod je prostý, protože tu máme možnost vzít jej kamkoliv s sebou. Třeba takový student, který na něm pracuje ve škole si třeba na přednáškách píše zápisy, ve volném čase zpracovává projekty a doma se z něj učí. Klíčová výhoda je právě v tom, že všechno máme hezky u sebe.

notebook na YouTube

Baterie na jedno nabití vydrží několik hodin, takže výdrže se obávat nemusíme. Produkty s menší úhlopříčkou jsou vhodné na částečně cestování, protože nezabírají moc místa a jsou lehké, takže nám nebudou nijak překážet. Na druhou stranu se tím zmenší displej, takže vše má svá pro a proti. Výhoda je kombinace mít doma silnější počítač a na cesty notebook, ovšem něco to samozřejmě stojí.

Dostatečný výkon

Když už jsme zmínili studenty, tak pro ně mnohdy stačí i nějaké levnější zařízení a dát spíše prostor mobilitě. Většinou slouží pro zapisování různých poznámek a podobné záležitosti, a proto nemusíte investovat až takové částky. Jiná situace je u hraní počítačových her a požívání náročných programů, protože zde už si musíme připlatit. Většinou se tedy dostaneme hravě přes částku 20 000 Kč. Podívejte se tedy, jaké mají dané hry či programy požadavky na hardware a podle toho sledujte vhodné notebooky na trhu.

používání notebooku

Někdy bývá potíž s nedostatečnou pamětí RAM, takže je lepší zvolit alespoň 16 GB, což nám postačí, ale u 8 GB by mohl někdy nastat problém. Levnější zařízení mají integrovanou grafiku, což na hry není moc vhodné, a proto se dívejte po normální grafice. Abychom získali rychlost, tak se vyplatí SSD disk. Řada procesorů v noteboocích má boost režim, což umožňuje dosahovat mnohem vyšší než základní frekvence.

Mohlo by se vám také líbit: