V dnešní době je snadné „vygooglit“ téměř cokoliv od času odjezdů autobusů po zrovna nejlevnější chytré hodinky. Nicméně se k nám dostal i trend internetových seznamek a takzvané „speed dating“ schůze s kávou u stolečků už jsou dávno pasé. 

láska, zasnoubení, hory, pár, oblaka

Nyní sedíme doma u modrých obrazovat, stačí vyplnit krátký dotazník a už můžete vybírat – téměř stejné jako kdybyste si otevřely svou vlastní výlohu v obchodě. Existuje hned několik typů seznamek a každý v nich najde něco svého. Můžete hledat pouze sexuální interakce, vztah na celý život, nebo pouze online vztah.
seznamka, počítač, dívka u počítače

Výhody? Nelze zpochybnit. Je to rychlé, rande si můžete domluvit během několika minut. Je to anonymní, to znamená že nemusíte poskytovat svou emailovou adresu ani telefonní číslo, zkrátka stačí vhodně zvolená přezdívka, případně fotografie. Nicméně bez fotografie si ovšem na seznamce pravděpodobně nikoho nenajdete.

Proč? Negativa seznamky jsou taková, že se soustředíte pouze na vzhled. Díváte se na fotky, ne na slova, nedíváte se do obličeje druhého. Zprávy jako tako takové omezují komunikaci, i když si to sami neuvědomujeme. Člověk na druhé straně nedokáže vyčíst to, zdali mluvíte v ironii, nebo zrovna pláčete.
pár držící se za ruce, láska, seznamování

Je také potřeba dodržovat základní nepsaná pravidla bezpečného seznamování. To znamená, setkávat se zásadně na veřejných místech plné lidí, neposílat příliš mnoho fotografií a vyhýbat se lidem, kteří ani nedokážou pozdravit a rovnou jdou na fotografie. Můžete zde narazit i na nebezpečné lidi, proto je dobré tato pravidla dodržovat a vždy někomu dalšímu říct kam se zrovna chystáte.

I přes tyto rizika je online seznamování oblíbenou činností. Nespornou výhodou je totiž to, že člověka můžete relativně rychle poznat během pár dní, aniž byste se s dotyčným museli osobně setkat. Je to výhodné, šetří to čas a vy rychleji najdete kýžený protějšek. Nicméně s tímhle koresponduje riziko nepravdivých informací či dokonce upravených fotech.

Nejdůležitější však je to, abyste oba dva zažehli jiskru.

Mohlo by se vám také líbit: