Je několik druhů lásky, můžeme ji cítit k druhé osobě, sobě samému, k oblíbenému jídlu, filmu či zvířeti. Pokud je láska dávána a opětována je to velmi krásný stav, ovšem když z jedné strany opětována není může to být i velmi citlivé a bolestivé. S tímto stavem se častěji setkávají ženy než muži, jelikož dávají, ale také chybně očekávají něco nazpět. Muži se často lásce brání, vnímají ji jako nějaký závazek a v tomto ohledu jsou velmi opatrní. Dobré je netlačit na pilu, aby se nevylekal a neutekl nám, protože když už se muž zamiluje bez jakéhokoli nátlaku, tak dokáže být velmi pozorný a ženě svou náklonnost a cit, který k ní chová krásně dokázat. Láska je nesobecká proto pouze nebereme, ale hlavně dáváme. Je to respekt a úcta, naslouchání a porozumění k druhé osobě, ale také k vlastní sobě.
mateřská láska
 
Existuje však také láska mateřská a to je ta nejhezčí, kterou člověk může ve svém životě zažít. Je to neuvěřitelný pocit štěstí a obrovské zamilovanosti, ale také nekonečného strachu, který trvá tak dlouho dokud my rodiče dýcháme. I přes to, že se mateřskému citu lze naučit je vnímán, jako tou nejsilnější láskou, která může mezi lidmi být. Matka je schopna bránit své dítě i za cenu svého vlastního života. Žena, která se stane matkou a pozná tak nové pouto, které mezi ní a jejím dítětem vznikne je velmi silnou ženou. Říká se, že žena své hranice a city pozná až po narození svého dítěte, protože všechno ostatní jde stranou a záleží jen na tom malém drobečkovi.
 západ slunce
Žena, která se ihned po porodu nezamiluje do svého dítěte není špatnou mámou. Někdo potřebuje více času zvyknout si na novou životní roli a někdo je bezmezně zamilován už po prvním přiložení děťátka na prsa. Ovšem to nemění nic na tom, že každá máma je pro své dítě středobodem vesmíru a tou nejdůležitější osobou v jeho životě. Přece jen bylo v matčině lůně, dlouhých devět měsíců je to jediný člověk, který cítil teplo, pocit bezpečí a slyšel tlouct srdce své matky zevnitř. Proto se tomuto vztahu a lásce nic na světě nevyrovná.

Mohlo by se vám také líbit: