Už se to blíží. Třicítka. Děti, dům nebo byt, zodpovědné chování, jakžtakž stálá a seriózní práce. Ještě pořád si ale můžete svých „dvacet a něco“ užít. Vlastně byste opravdu měly, milé dámy, protože brzy nebudete mít čas nebo vám to bude připadat dětinské. Připravte si tužky, odškrtáváme!
 Třicítka na cestě
1.       Cestujte!Podívejte se někam opravdu daleko. S batohem a mapou poznejte jinou kulturu. Rozšíříte si obzory, vykouknete z naší české kotliny a pochopíte, že věci můžou fungovat i jinak. S dětmi na zádech se vám už prodírat pralesem chtít nebude.
2.       Zkoukněte filmovou řadu!Ale stylově. Ať už si vyberete Marvel, Rychle a zběsile nebo Harryho Pottera, zkuste to v co nejkratší době a s přáteli. Filmový maraton doma a s popkornem z mikrovlnky by měl zažít každý!
3.       Každý večer v týdnu s přáteli!Ať už jste introvert nebo extrovert, zkuste si na každý večer v týdnu naplánovat nějakou akci s přáteli. Hospoda, kino nebo party. Všechno se počítá.
4.       Naostro!Poznejte opravdovou fyzickou svobodu. Vykašlete se na stud a alespoň jednou běžte k vodě nazí. Plavání naostro je úplně jiný zážitek.
5.       Vyrazte někam sami!Ať už to bude víkendový pobyt ve wellness hotelu nebo týdenní trek po Šumavě. Vypněte telefon a zažijte dobrodružství a hlavně klid.
6.       Poznejte se!Protože nikdo nechce partnera, který se hledá, a po třicítce je hláška “nějak se hledám” vážně ohraná. Zkuste jít k psychologovi nebo si udělat testy osobnosti. Když pochopíte samy sebe, budete i vědět, co (či koho) v životě opravdu chcete a potřebujete.
7.       Pečujte o sebe!Jasně, život začíná ve čtyřiceti. Ale po třicítce začínáme přibírat, naše pleť už taky není, co bývala, a minisukně začínají být nevhodné i do baru. Sportujte, choďte na kosmetiku i ke kadeřnici. Vyplatí se vám to.
Postava na horizontu
8.       Běžte ke kartářce!Nebo astroložce. Nebo čističce karmy. Je jedno, že na tyhle věci nevěříte, zkuste to pro legraci a zážitek.
9.       Naučte se říkat ne!Nemusíte být vždycky hodná holka, naopak. Naučte se vymezit své hranice, nepřijímejte pozvání na rande prostě proto, že by vás přece neubylo, a nenechejte sebou zametat. Mimochodem sem patří také omezení negativismu. I tohle umění se vám jednou vyplatí.
10.   Pořiďte si něco živého.Ať už to bude kytka (kaktus neplatí, zkuste něco náročnějšího), křeček nebo kočka. Naučí vás to zodpovědnosti a připraví na ten přicházející milník.

Mohlo by se vám také líbit: