Letní parna nejsou příznačné pouze pro jih Evropy, ale v posledních několika málo desetiletích i pro nás. Zatímco v dobách ještě nedávno minulých byly tropické dny spíše kuriozitou, v současné době je jich alespoň polovina. To samozřejmě mimo jiné znamená značnou zátěž pro organismus, který musí být v pravidelných dávkách zavodňován a udržovat se ideálně někde v klimatizovaných prostorách. Ty však nejsou všude. Většina lidí naopak musí pracovat v neklimatizovaných místnostech, což má samozřejmě negativní vliv na jejich zdraví.

Kapky vody

Pravidelně zavlažovat by se měl nejen organismus, ale také pokožka. Ta může ve vedrech hodně skomírat. Proto dermatologové doporučují hlavně hodně plavat, případně se sprchovat. Toho je možné docílit nejen v koupelně, ale třeba i na zahradě, a sice pomocí solární sprchy.

Kapky

Není moc drahá

Jedná se o překvapivě užitečná, avšak docela levné zařízení, které si na dvorek může pořídit skutečně každý. Rozhodně jde o lacinější záležitost než případná stavba bazénu, který naopak je velmi drahý, a to i nadzemní model. Navíc tím člověk ušetří dvakrát, jelikož sprchování je na vodu méně náročnější než nutnost naplnit bazén. Během horkých letních dnů není nic lepšího než možnost na sebe pustit pořádnou dávku studené vody.

Vhodná i pro zalévání

Zbavit se tímto způsobem potu, případně nečistot je levné a zároveň efektivní. Solární sprcha se však dá používat i jinými způsoby. Je vhodná například pro zalévání rostlin. Stačí jen odšroubovat nástavec a už to jede. Vzhledem k tomu, že je celé zařízení poháněno solárními panely, ve dnech, kdy je slunečno, funguje sprcha víceméně zcela samostatně, bez nutnosti napojení do elektřiny. Žádný odběr znamená úspory. Naopak je však potřeba se smířit s faktem, že díky tomu funguje pouze od konce jara až do začátku podzimu. Bez intenzivních slunečních paprsků se nastartovat nedá.

Mohlo by se vám také líbit: