Maca peruánská je drobná rostlina, které se daří v takových podmínkách, kde by jiné rostlinné druhy uhynuly. Roste vysoko v peruánských Andách, kde panuje opravdu velmi drsné klima, vanou tu silné, ledové větry a je tu extrémně nízký tlak vzduchu. Aby tato rostlina mohla nejen přežít, ale zároveň se i rozmnožovat, musí do svého kořenového systému absorbovat z půdy mnoho výživných látek. Kumulace živin v kořenovém balu činí z této docela drobné a nenápadné rostlinky významnou superpotravinu, která nabízí mnoho možností při prevenci a léčbě některých neduhů.

adaptogenní byliny

Macu peruánskou rozlišujeme ve třech variantách. Je známa červená, maca žlutá erectmax.cz a také černá. Všechny tři odrůdy však mají jedno společné – jsou to tzv. adaptogeny, což znamená, že pomáhají s adaptací organismu na stresové situace. A stres, jak známo, je jedním z nejsilnějších zabijáků lidstva. Chronický stres dokáže poměrně rychle z vašeho života vytvořit skutečné peklo.

kořen adaptogenních rostlin

Zaměříme-li se na žlutou macu, o té se traduje, že je v místech, kde roste, nejoblíbenější. Má přímý vliv na veškeré dění kolem lidské sexuality, tedy zlepšuje plodnost u žen i u mužů, má afrodiziakální účinky, takže podporuje libido, a díky tomu, že dovede docílit rovnovážného stavu v hormonech, zejména snížením stresových hormonů, umožňuje mužům lepší a déle trvající erekci.

Maca žlutá na deprese

Úzkostlivost, deprese a mizerná nálada jsou nesmírně nepříjemné stavy a někteří lidé ve snaze se jim vyhnout užívají různé chemické koktejly z lékáren. Musíte si být ovšem vědomi toho, že jde o výrobky z laboratoří, zatímco adaptogenní rostliny – to je čistě přírodní záležitost. Proč tedy organismus zatěžovat cizorodými látkami, když se to dá vyřešit přirozenou cestou, tedy doplněním potřebných živin a uvedením těla zpět do rovnováhy? A kromě macy peruánské vám můžeme doporučit užívat i hořčík, který také zabírá proti depresím.

Mohlo by se vám také líbit: