Máte už dost pobytu ve velkém městě v České republice a chtěli byste svůj život změnit a posunout jej blíže svému zdraví? Nevyhovuje vám staročeská kuchyně a rádi byste přesedlali na něco prospěšnějšího? Pak byste mohli zkusit Chorvatsko reality na prodej.

Středomořská strava

Naše strava je plná nezdravých pokrmů. Převažují v nich bílá mouka, rafinovaný cukr a červené maso, a korunu tomu všemu dodá pivo. Zvláště kombinace masa a alkoholu je zhoubná a zkracuje vám život, a nedostatek vlákniny a bílý cukr to ještě ztvrdí. Středomořská strava je na tom mnohem lépe, převažují tu mořské plody, celozrnné těstoviny, olivy a olivový olej, mnoho ovoce a zeleniny a ořechů či semínek. V Chorvatsku je jídelníček rozhodně zdravější a mohl by vyhovovat i vám. Samozřejmě si jej upravíte podle svého, dle vašeho uvážení a možností.

Dubrovník Chorvatsko

Subtropické podnebí

Kdo zrovna nemusí zimní počasí, a přiznejme si, že kromě slunečného dne v horách na zasněžené krajině, není o co stát, pro toho je Chorvatsko ideální destinací. Tedy samozřejmě, nejsou to tropy, jako v Kambodži, nebo Kanárské ostrovy, kde je po celý rok příjemné teplo a v lednu je tam jako u nás v květnu, ale stále je to dobrá volba, prožít tu relativně teplou zimu. Obecně tu máte nad hlavou více Slunce a teplejších dnů je tu mnohem víc, a v první řadě se vám vyhnou typické zimní a podzimní nevlídné dny, díky nimž se u nás daří depresím a chmurám.

jezera v Chorvatsku

Plitvická jezera

Že máte v Chorvatsku na dosah ruky Jaderské moře, ví asi každý, ale možná, že právě vám uniká povědomí o Plitvických jezerech ve vnitrozemí. Natáčel se tu legendární film z roku 1962, kde jako herci dominovali především Pierre Brice a Lex Barker jako Vinnetou a Old Shatterhand. Pokud jste milovníky podobného žánru a překrásné přírody, doporučujeme film stáhnout a zhlédnout, stojí to za to.

Mohlo by se vám také líbit: