Kočka je zvíře velmi přizpůsobivé, které chováme buď pouze v bytě, je to tedy, jak se někdy humorně říká kočka vnitřní neboli bytová nebo ji máte jako kočku venkovní, to znamená pouze s přístupem ven. Také samozřejmě můžete bytovou kočku občas pustit ven a venkovní pouštět i dovnitř bytu. Tato kombinovaná možnost je možná pro Vaši kočku vyhovující, ale pro Vás o něco komplikovanější.

 kočka v bytě
KOČKA BYTOVÁ
Kočkami bytovými se stávají téměř všechny kočky čistokrevné a šlechtěné. Tato zvířata se v bytě narodí a prožijí v něm i celý život. Kočkami vnitřními se však stávají i různí „nalezenci“, kterým lidé zachránili život. Spousta lidí zastává názor, že kočka je tvor svobodný a když ji zavřeme doma, nikdy nemůže prožít šťastný život.

Vždyť se nemůže svobodně rozběhnout po louce, nikdy nepozná živou myš a celé to dobrodružství volnosti.

Není to však pravda, pokud kočce přizpůsobíme byt tak, aby měla vše, co k životu potřebuje. Ideální je byt, kde si kočka může sama chodit na zabezpečený (zasíťovaný) balkon, kde má vysázenou trávu a kde si užije vzduchu a sluníčka.

Byt by měl být dostatečně velký a nemělo by v něm v žádném případě scházet vysoké škrabadlo, spousta kočičích pelíšků, tunelů a prolézaček. Ale především lidská náruč, vždy ochotná se pomazlit a pochovat. A nemáte-li čas si s kočkou hrát, tak potom je nutné jí pořídit druhého kočičího kamaráda. 
 kotě na stromě
VÝHODY PRO VÁS I PRO KOČKU
V bytech se chová na celém světě milióny koček a dožívají se vysokého věku. Kočku je třeba nepřejídat, neboť má přirozeně méně pohybu než kočky venkovní. Oproti nim zde však máte velkou výhodu: nemusíte odblešovat, odčervovat stačí pouze jednou ročně a očkování jen základní.

O kočku se nemusíte strachovat, zda se Vám vůbec vrátí domů, zda ji nepřejede auto nebo se nevrátí nemocná či zraněná. Kočka si i v bytě zachovává všechny svoje úžasné kočičí vlastnosti, pro které ji chováme a milujeme a stává se právoplatným členem domácnosti.

Mohlo by se vám také líbit: