Jestliže chcete čistokrevného psa, jenž bude vyhrávat na různých soutěžích, tak rozhodně zvolte odbornou chovatelskou stanici, kde Vám i poradí.

Psí soutěže

Chovatelská stanice

Mít svého čtyřnohého mazlíka je velká radost, protože pes je opravdu nejlepší přítel člověka, a i ve špatných chvílích bude vždy stát při Vás a pomáhat Vám. Již spoustu let se pořádají různé soutěže s těmito mazlíčky, přičemž se jedná o velice krásnou událost a majitelé chtějí mít co nejhezčího pejska. Jestliže se chcete věnovat těmto soutěžím opravdu na úrovni, tak to chce to začátku čistokrevného mazlíka, jenž má alespoň základní doklady o původu, abyste měli jistou záruku, že na soutěžích můžete skutečně uspět.

pes akita

Takového pejska nemusíte hledat zdlouhavě, protože je zde pes Akita, což je atraktivní plemeno, jenž Vás oslní už na první pohled. Zde Vám u každého pejska doloží veškeré podklady, takže máte jistotu rodokmenu a nemusíte se bát. Tato stanice se speciálně zaměřuje na chov japonských psů, takže se v nich opravdu vyznají a poskytnou jim nejlepší péči. Slaví už spousty úspěchů na šampionátech po celém světě.

Výcvik

Jestliže chcete mít doma opravdu čtyřnohého šampiona, tak mu musíte rozhodně věnovat poměrně hodně času a zároveň financí. Někdy to není úplně jednoduché a cesta k úspěchu může být složitá, ale pokud vytrváte a budete pejska správně cvičit a odměňovat, tak se můžete těšit na umístění na předních příčkách. Záleží hodně jakým soutěžím se chcete věnovat, ovšem rozhodně se to nevyhne ve výcviku.

výcvik psa

Můžete pejska cvičit i kompletně sami, ovšem nejlepší jsou cvičiště třeba i se zkušenými instruktory, jenž přesně ví jak na výchovu, a navíc Vás nauč, jak se psem pracovat. Většinou základní výcvik trvá okolo 10 hodin a zaplatíte za něj ve skupině okolo 1 500 Kč, což je samozřejmě individuální. Na vrcholné soutěže můžete jen s průkazem původu a dobré umístění nejméně na dvou výstavách. Následně je zapotřebí kompletní posouzení, přičemž tyto dvě věci Vás vyjdou do 3 000 Kč. Určitě není soutěžení zadarmo, ovšem je to nádherný koníček.

Mohlo by se vám také líbit: