Čeká vás za pár měsíců náročná rekonstrukce nebo realizace a vy hledáte šikovné řemeslníky, kteří by vám pomohli se stavbou? Jenže kde sehnat šikovné řemeslníky, kteří nebudou předražení a zároveň nebudou mít práci nesjednanou na rok dopředu? To je tak trochu oříšek, s našimi tipy se vám ale takové řemeslníky jistě podaří naleznout co nejdříve.

špinavé ruce

O českém národu se říká, že má zlaté ručičky, ovšem v praxi už to většinou tak dobře nefunguje. Odborné práce nepatří do rukou ani tomu nejšikovnějšímu kutilovi. Navíc v případě kolaudace je následně zapotřebí doložit veškeré revizní zprávy a tu vám na černo nikdo nenapíše. Navíc ještě s rizikem, že se zavazuje za něco, co jste si svépomocí vytvořili sami. Ještě před několika lety to bylo o poznání jednoduší, stačilo navštívit nejbližší hospodu a odborníků jste měli hned několik. Tedy bylo na pováženou, zda se jednalo o odborníky na slovo vzatých. Dnešní doba je ale jiná, řemeslných řemesel neustále ubývá, a pokud už na šikovné řemeslníky narazíte, povětšinou mají nasmlouvanou práci na měsíce dopředu. Pojďme se společně podívat na několik tipů, které vám pomohou ušetřit čas, nervy i peněženku.

ruční nářadí

Pravidlo číslo 1: Plánování s dostatečným předstihem

Bohužel jen máloco můžeme dopředu naplánovat. Pokud nám ze dne na den praskne topení nebo ucpe odpad, zavoláme nejbližšího opraváře nebo instalatéry praha a budeme jenom doufat, že budou mít k dispozici volný termín. Rekonstrukce nebo přestavba ale určitě není nahodilé rozhodnutí, ba naopak je plánovaná s dlouhodobým předstihem. Poptávka v současnosti několikanásobně převyšuje poptávku, začněte proto s hledáním i několik měsíců dopředu.

Pravidlo číslo 2: Vsázet vše na jednoho koně se nemusí vyplatit

Řemeslníci jsou velmi nestálý a snadno se tak může stát, že vám jen několik dní před plánovanou rekonstrukcí své služby odřeknou. Mějte tedy v záloze i další možnost.

Mohlo by se vám také líbit: