Základem každého bytu je bezesporu kuchyně. Bez ní se žádný neobejde. Avšak abychom ji mohli plně využít, je nejprve potřeba, aby byla dostatečně vybavená. A jednou z věcí, které bychom zde měli najít (samozřejmě mimo kuchyňských potřeb, jako je sporák, trouba či dřez), je bezesporu kredenc.

V podstatě se jedná o malou, zavěšenou skříň. Obvykle bývá součástí kuchyňské linky, avšak je možné si jej nechat vyrobit zvlášť. To se hodí v případě, že v kuchyni máte stále ještě nevyužitý prostor.

hypoteka1

To vše zní dobře, avšak problém je v tom, že nabídka je skutečně velká, a není snadné vybrat. Stačí jen přijít do kterékoliv prodejny s nábytkem, abychom se o tom přesvědčili. Avšak to nemusí znamenat konec. Naštěstí je zde několik vodítek, kterými se můžeme řídit.

V první řadě jde samozřejmě o rozměry. Již předem musíme mít změřeno, jak velký kredenc potřebujeme. Měl by být dostatečně malý, aby se do určeného prostoru vešel, avšak současně tak velký, aby do něj bylo možné něco dát, a aby tam nepůsobil divně.

kuchynskeskrine

Dále by měl ladit se zbytkem kuchyně. Pokud je například v klasické hnědé dřevěné barvě, pak asi nebude působit nejlépe, pokud bude daný kredenc křiklavě červený. Na to je tedy potřeba dát také pozor a vybírat tak, abychom dodrželi stejný styl.

V neposlední řadě je pak důležitá i cena. Ničí rozpočet není neomezený, proto bychom si měli hned na začátku stanovit cenovou hranici, nad kterou zkrátka nemůžeme jít. Navíc je také pochopitelné, že chceme ušetřit co nejvíce peněz. Proto obvykle hledáme ty nejlevnější kousky.

To však nemusí být vždy dobrý nápad, neboť ty nejlevnější typy nejsou příliš kvalitní. To znamená, že obvykle příliš dlouho nevydrží, než je budeme muset vyměnit. A to znamená další peníze. V konečném důsledku se tedy vyplatí koupit o něco dražší model, který vydrží déle. Pak totiž skutečně ušetříme.

Mohlo by se vám také líbit: