Prakticky každý dospělý člověk v naší zemi vlastní řidičský průkaz skupiny B, tedy na osobní automobil. Je to jen pochopitelné, neboť vůz značně zlepšuje naši mobilitu, nehledě na fakt, že mnozí zaměstnavatelé řidičský průkaz vyžadují.

Ovšem zdaleka ne každý, kdo má řidičské oprávnění, má zároveň i vlastní vůz. Přeci jen, není to zrovna nejlevnější záležitost, a to počítáme jen pořizovací cenu, nikoliv náklady na jeho údržbu. Navíc, zvláště v Praze se často na místo dostaneme mnohem snáze za pomoci hromadné dopravy, kdy nemusíme řešit objížďky, dopravní zácpy, ani místo na parkování.

auto2

Někdy v životě však nastanou situace, kdy se bez automobilu zkrátka neobejdete. Typickým příkladem může být stěhování. Co ale v tomto případě dělat? Jednou z možností je samozřejmě půjčit si auto od příbuzného či známého, avšak ne každý zná někoho, kdo by mu jej byl ochoten půjčit.

V tom případě nezbývá, než se obrátit na půjčovnu. Zde je jasné, že chceme najít tu nejbližší. Jak ale zjistit, která to je, zvláště když jich například v Praze je v dané oblasti i několik? Asi nejlepší možností je v tomto případě internet. Zadáme do vyhledávače například „půjčovna aut Praha 9“, a ve výsledcích by se nám měly objevit všechny autopůjčovny v dané oblasti.

auto1

Jako výhoda je to, že v některých vyhledávačích se objeví i mapa se zobrazením jejich adres. Díky tomu tak můžeme snadno vidět, která je skutečně nejbližší našemu bydlišti, i když například neznáme všechny názvy ulic v okolí.

Samozřejmě nejbližší nemusí automaticky znamenat nejlepší, ani nejvýhodnější. Je dobré podívat se i na jejich ceník a spočítat si, kolik bychom zde za danou službu zaplatili. Teprve po zvážení všech těchto nákladů, včetně těch na cestu do půjčovny, můžeme skutečně určit, která je pro nás tak nejvýhodnější. A to je důležité, koneckonců zde jde o naše peníze.

Mohlo by se vám také líbit: