Možná už jste někdy v životě posílali někomu nějaký balík. Spíše dříve než dnes, chtělo by se říci vzhledem k tomu, jak naše pošta postupně zdražuje a tato služba tak pozvolna dosahuje ceny astronomické výše, ale zřejmě jste posílali, když bylo potřeba něco předat někomu, kdo nebyl právě dosažitelný.

Protože už jste možná někdy takový balík posílali, třeba si i ještě vzpomenete, jak jste postupovali. Vzali jste věc, jež měla být odeslána, a aby tato cestou nebyla poškozena či zničena, respektive aby se taková zásilka nepoztrácela, pokud je složena z většího množství menších věciček, vložili jste ji do nějaké té krabice. A nejen to. Aby se taková zásilka neotloukla ani uvnitř tohoto obalu, vycpali jste volný prostor kolem ní něčím vhodným, co bylo právě po ruce, a aby to nakonec bylo dokonalé, obalili jste to balicím papírem a na něj napsali potřebné údaje, jako je přinejmenším adresa odesílatele a příjemce.

kreslená krabice

Tak to chodilo kdysi. A vlastně to tak funguje víceméně dodnes. Pouze s tím rozdílem, že dnes už se nemusí postupovat jenom takto amatérsky, dnes už se nemusí používat k zabalení takové zásilky jenom to, co je právě po ruce, protože není nic lepšího.

Dnes už se totiž nabízí i daleko kvalitnější obalový materiál, než je ten dřívější balicí papír a dejme tomu zmačkané noviny na vycpání.

křehký balík

Dnes můžete využít i ekologické výplňové a obalové materiály, které dokonale plní svoji úlohu, a navíc jsou i šetrné k životnímu prostředí. Případně pro ty, jimž ekologie z nějakého důvodu moc neříká, můžeme doplnit další pozitivum, jímž je skutečnost, že se jedná o materiál lehký i finančně výhodný. To znamená, že člověka nezruinuje ani jeho pořízení, ani placení vyššího poštovného za zbytečně velkou hmotnost zásilky.

Ten, kdo vyplní volný prostor ve své zásilce kartonovou vlnou, vyrobenou na speciálním stroji, tak dosáhne ideální zásilky. Již se nebude muset bát poslat.

Mohlo by se vám také líbit: