Ráda vzpomínám na dobu, kdy jsme si koupili první počítač. Byl tak veliký, že se pomalu se svým příslušenstvím nevešel na pracovní stůl. Poprvé jsme se setkali s možností připojení na internet. Vůbec jsme netušili, co nám to přinese do domácnosti a o co nás může obrat. Co můžete získat a co ztratit. Postupem času jsme si vyzkoušeli všechny varianty.
počítač retro
Přinesl nám větší možnosti rozšíření komunikace a poznávání, dětem zase různé výukové programy do školy. Ovšem připojení bylo příliš drahé a pomalé. Než se stáhl obrázek, tak už vám vařila voda na kávu.

Získali jsme nové internetové kamarády na chatu a při hrách, na druhou stranu jsme ztratili drahocenný čas a občas i některá data, než jsme pochopili, že internet není jen uzavřená síť pro naše potřeby, ale veliký pavouk, který má svoji pavučinu rozšířenou po celém světě.

Komunikace na internetu

Mezi asi úplně nejrozšířenější aplikaci na internetu, která se zabývá komunikací, je elektronická pošta. Ve zkratce známý jako e-mail. Přes něj komunikují snad všechny věkové kategorie. K samotnému sdělení jde přiložit i soubor, který je ve formě obrázku nebo dokumentu. Mezi další a oblíbené komunikace patří různé chaty, ICQ, Skype a sociální sítě.

Kdy vznikl první chat

Víte, že u nás vznikl poprvé v roce 1997? Jeho patronem byla Technická univerzita v Liberci a jmenoval se Xchat. Později ho odkoupil portál Centrum.cz.  Možná i to bylo podnětem rozšířit chat do různých poraden, na odborné stránky nebo e-shopů. Můžete se na dotyčné stránce obrátit skrze něj s konkrétním problémem nebo dotazem a dostáváte potřebnou odpověď.

Samozřejmě další roky se objevovaly nové možnosti komunikace a mezi úplně nejznámější v dnešní době patří  Facebook.
vyhledávač google

Internet a encyklopedie

1.       Vaření, pečení, tipy a rady do kuchyně – stačí váš požadavek zadat do vyhledávače a odpovědi se jen hrnou
2.       Kutilové, kteří rádi tvoří – i vy zde najdete různé návody, postupy a řešení
3.       Porouchalo se vám něco, s čím si nevíte rady – není problém, některé opravy zvládnete sami dle postupu, který můžete snadno nalézt
4.       Potřebujete nakoupit nebo prodat – nabízí se mnoho možností, různé e-shopy nebo bazary, lze využít i cenové srovnávače
5.       Máte chuť si zahrát hru a není nikdo do party – zkuste on-line hry podle vlastního výběru

Internet je plný návodů a zajímavostí. Zároveň se stává součástí odpočinku, vzdělávání, obchodování i poradenství.

Mohlo by se vám také líbit: