Někteří lidé se pyšní nádherným a zářivým úsměvem, jiní se potýkají s celoživotním bojem ohledně vysoké míry kazů na zubech a každá návštěva zubaře je pro ně nepříjemným zážitkem. Z velké části je zdraví našich zubů ovlivněno dědičně. Avšak pokud z hlediska genetiky nejsou vaše vyhlídky příliš dobré, je zde spousta faktorů, jež na zdraví zubů v průběhu života dále působí. Navíc každý den se můžeme snažit zdraví a vzhled našich zubů zlepšit.

Pravidelné zubní kontroly

Každoroční návštěvy vašeho zubního lékaře jsou jedním z nejdůležitějších aspektů správné péče o zuby. Obecně se doporučují minimálně dvě návštěvy za rok. Včasné odhalení zubních kazů či jiných problémů je velice důležité pro následnou úspěšnou léčbu těchto problémů. Proto s návštěvou svého dentisty neotálejte až do chvíle, kdy máte bolesti.

návštěva u zubaře

Léčba a záchrana zubu v tomto stádiu již nemusí být dost dobře možná.

Pokud dojde k tomu, že zub již nebude možné opravit plombou a bude jej třeba vytrhnout, nezoufejte, protože i tyto situace se dnes dají velice elegantně vyřešit. V dnešní době se k řešení tohoto problému používají zubní implantáty, které jsou nerozpoznatelné od skutečných zubů. Zubní implantáty Liberec nabízí služby té nejprofesionálnější úrovně. Celou proceduru s vámi prokonzultují a vyberou ten nejvhodnější postup právě pro vás.

zdravá strava

Zdravá strava je základ

Není žádným překvapením, že to co denně konzumuje ovlivňuje do velké míry zdraví naší ústní dutiny. Pokud usilujete o zdravé zuby, vyhněte se cukru, který se dnes ve velkém množství nachází také v potravinách, kde rozhodně nemá co dělat. Jedná se například o některé druhy pečiva. Proto při koupi chleba pozorně čtěte, co vše obsahuje. Jestliže jste milovníci sladkostí, vyměňte klasickou mléčnou čokoládu za kvalitní hořkou s vysokým podílem kakaa, kde je obsah cukru o hodně menší.

Mohlo by se vám také líbit: