Existuje velká spousta bytů, a proto je vždy nutné vykonat průzkum, pokud hledáte nějaký byt, který vám bude vyhovovat. Nejčastější kritéria pro výběr bytu jsou: počet místností, cena, dopravní dostupnost nebo také podlaží, ve kterém se byt nachází.

domácí pracovna

·         Počet místností v bytě je pro mnoho lidí rozhodující kritérium. Záleží také jestli je vybírající osobou mladý student hledající bydlení pouze po dobu studia například na vysoké škole nebo je touto osobou čtyřčlenná rodina, která se chce usadit na delší dobu. Studentům, kteří nemají vysoké nároky, běžně stačí jeden pokoj plus kuchyně, záchod a koupelna. Tyto studentské byty jsou obývané průměrně asi pět let a poté si už vystudovaní lidé většinou hledají něco většího. Pro zmíněné čtyřčlenné rodiny už by takový studentský byt rozhodně nebyl dostačující.
obývací pokoj

·         V dnešní době se například ceny bytů velice liší i podle města, ve kterém se nachází. Obecně jsou nejdražší byty v hlavním městě Praha, pokud se bavíme pouze o České republice. Je to hlavně kvůli tomu, že zde v minulosti lidé výhodně koupili byty a dnes je za vysoké částky pronajímají. Koupit byt v Praze je pro průměrně vydělávajícího člověka téměř neuskutečnitelný úkol. Vyřešit tento problém je však záležitost nejméně několika následujících let.

·         V jaké části města, popřípadě vesnice se byt nachází je také důležitá podmínka pro výběr, ale nemusí být rozhodující. Lze nalézt například byt, který se nachází daleko od místa zaměstnání, ale je k němu zavedena městská hromadná doprava, díky které je tento „problém“ eliminován a lidé se dostanou do práce stejně rychle jako by šli pěšky z jiného bytu, který se nachází blíž, ale nevedou k němu žádné trasy MHD.
kuchyňská linka

·         Pro mladé a současně zdravé lidi pravděpodobně nehraje žádnou roli podlaží, ve kterém byt je, ale pro starší lidi s omezenou schopností pohybu už to může být jedna z hlavních podmínek pro výběr.

Dnes je mnoho možností, jak najít ten správný byt přesně pro Vás a jde jen o to tyhle možnosti znát a umět je využít.

Mohlo by se vám také líbit: